W sieci są już dostępne zdjęcia produkcyjnej wersji Citroena Cactus. Modelu który, będzie miał premierę na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie.

Koncepcyjny Cactus zadebiutował w 2013 roku na salonie samochodowym we Frankfurcie. Teraz możemy zapoznać się z wersją seryjną. Jest tak jak zapowiadał Citroen nie różni się znacznie od prototypu
Samochód ma, wąskie przednie lampy reflektorów, zderzaki Air Bump, pozwalające przy drobnych uderzeniach uniknąć zarysowań.
Najbardziej widoczną modyfikacją prototypu Cactusa są słupki drzwi.

Samochód ma gabaryty kompaktowego hatchbacka - 416 cm długości, 173 cm szerokości, 148 cm wysokości, rozstaw osi - 260 cm.
Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie napęd modelu seryjnego. W wersji koncepcyjnej był to układ Hybrid Air z silnikiem PureTech. 

Citroen Cactusa będzie oferowal również w nowatorskim modelu finansowania zakupu samochodu. Wiodącym elementem oferty ma być wprowadzenie planów finansowania, które sam producent porównuje do abonamentu telefonicznego.

Umożliwią one klientowi dostosowanie miesięcznego finansowania np w formie ryczałtu do budżetu, jakim dysponuje oraz wybór wyposażenia i usług zgodnych z faktycznymi potrzebami. Oferta obejmować będzie też "zakup od kilometra", zgodnie z którym cena zależeć będzie od przebiegu.
Nieoficjalna cena modelu Citroen Cactus szacowana jest przez ekspertów na mniej niż 16 tyś euro.

W galerii model przewidziany do produkcji oraz wcześniejsze wersje koncepcyjne.