W dniach 15 – 21 kwietnia w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Misteria Paschalia. Na uczestników wydarzenia czeka siedem koncertów. Usłyszmy gwiazdy takie, jak Hespčrion XXI, La Capella Reial de Catalunya czy Jordi Savalla, niesamowite głosy Ugo Guagliardo i Marii Grazii Schiavo czy debiutujące na tym wyjątkowym wydarzeniu zespoły – Mala Punica oraz Les Arts Florrisants.
Misteria Paschalia to niesamowite wydarzenie na skalę europejską. Stanowi ono jeden z najważniejszych festiwali skupiający miłośników muzyki z okresu renesansu i baroku. Prezentowane są tutaj utwory związane z okresem Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy. Koncerty odbywają się zarówno na salach koncertowych, wnętrzach sakralnych, jak i w kaplicy świętej Kingi w Wieliczce.
Trzy razy festiwal był nagradzany w rankingu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez magazyn Polityka. Rzeczpospolita natomiast, uznała go za jedno z najistotniejszych wydarzeń 2008 oraz 2009 roku.
Ceny biletów na poszczególne wydarzenia wahają się od 80 do 160 złotych. Karnet na całość wydarzenia natomiast, zakupimy za 750 złotych.