Sól to produkt na co dzień obecny w naszym życiu, do którego nie przywiązujemy większej wagi. Podejście to postanowiło zmienić nieco Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, organizując międzynarodowy konkurs fotograficzny „Sól na świecie w fotografii”, którego efektem jest album pod tym samym tytułem.
To wyjątkowe wydarzenie okazało się być inspiracją do poszukiwania wartych odwiedzenia solnych miejsc na całym świecie. To pierwszy tego typu album, który pokazuje ją tak w szerokiej perspektywie przez pryzmat najróżniejszych osób doceniających urodę tego materiału oraz rolę, jaką odgrywa on w codziennym życiu ludzi na całym świecie. 
Okazuje się, że posiada on całe mnóstwo kształtów, barw oraz odcieni, tworząc swoją własną, unikalną estetykę i dając odbiorcom możliwość refleksji nad pięknem otaczającej nas natury.
W albumie znajdziemy 165 fotografii artystów z 30 krajów. Zdjęcia podzielone zostały pod względem kontynentów, na jakich zostały wykonane. Wystawę podziwiać można w Muzeum w kopalni do końca marca.