W dniach 5 – 6 kwietnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się druga edycja imprezy związanej z dziedziną designu – Targów Rzeczy Ładnej. W trakcie trwania eventu w jednym miejscu będą mieli okazję spotkać się projektanci i graficy z całego kraju. Uczestnicy natomiast, zaopatrzyć będą mogli się w całą masę oryginalnych produktów niedostępnych w standardowych sklepach – od mebli, przez lampy, plakaty, aż po zabawki dla dzieci.
Pierwszą edycję wydarzenia odwiedziło ponad 6 tysięcy osób. Bardzo dużą popularnością cieszyła się strefa PRINT, w której zaprezentowane zostały grafiki, plakaty oraz sitodruki najciekawszych polskich twórców.
W tegorocznej edycji wydarzenia spotkać będzie można marki takie, jak Spółka Meblowa, Dizeno, Pan Popi, Purpura, Ende, Kalva, Ntural Born Design, Norla Design, Gaganis czy Wydawnictwo Wytwórnia.
Jak przyznają organizatorzy, misją Targów Rzeczy Ładnych jest promowanie trendów współczesnego wzornictwa oraz stworzenie pola do dyskusji pomiędzy projektantami, producentami, a klientami.