Ponadczasowe spodnie. Dziś kochane przez nastolatki jak i dojrzałe kobiety. Noszą je dzieci i mężczyźni. Czy wiecie, że Levi Strauss zaprojektował pierwsze jeansy z myślą o wygodzie farmerów i górników? Pierwotnie miały to być typowo robocze spodnie, ale historia zadecydowała inaczej. Choć pierwszy model jeansów Levi’s z XIX wieku do dzisiejszego dnia dostępny jest sklepie w niezmienionej formie, to jeansy przeżyły ogromną metamorfozę. Dziś jeansy są nieodłączną częścią garderoby zyskując stopniowo różne wzory, wytarcia, kolory. 


Jak to się zaczęło i zmieniało z biegiem lat?


Rok 1886. Wkraczamy w erę jeansów. Levi’s promuje wygodne spodnie wśród farmerów. 
Przełomowy rok 1934. Pierwszy model jeansów dla kobiet. 
Przychodzą lata 50 – te i era popularności jeansów. Każdy chce nosić jeansy, gdyż jak się okazuje są megawygodne! 
Wkraczamy w rok 1960, czyli magiczny czas wolności, miłości i jeansów. Każdy szanujący się hipis musiał posiadać jeansy. 
W latach 70 – tych zaczęły pojawiać się alternatywne modele jeansów. Projektanci zaczęli kombinować i urozmaicać jeansowe kroje. Kobiece modele stały się prawdziwie kobiecie…
Rok 1980. W tym czasie królowały proste nogawki i wąska talia. 
W 1991 roku w reklamach Levi’s pojawił się młody i przystojny Brad Pitt. Już nikogo nie trzeba przekonywać do jeansów. Niemal każda znana marka posiada swój model. Pojawiają się tysiące podróbek, ale wciąż można rozpoznać markowe jeansy. 
Początek XXI wieku. Kult jeansów nadal trwa i raczej szybko się nie skończy. Wyjdź na ulicę, przejdź się kilkaset metrów, a zobaczysz, że co druga osoba ma na sobie jeansy. Niezwykłe! Levi’s nieprzerwanie już trzeci wiek stawia na dobrą jakość materiału, ponadczasowe i wygodne fasony. 


Zobacz jak bardzo zmieniały się kultowe jeansy levi’s na przestrzeni lat! 


Źródło: www.facebook.com/Levis